Psychoterapia online

Psychoterapia online

Czy psychoterapia online jest skuteczna? Jak przebiega psychoterapia online? Zawsze jest indywidualnie dopasowana do potrzeb pacjenta. Podobnie jak w tradycyjnej formie, psychoterapia online również zaczyna się od wnikliwego poznania problemów pacjenta oraz postawienia diagnozy. W oparciu o nią prowadzone są dalsze sesje online, podczas których terapeuta zadaje stosowne pytania i uważnie analizuje historię i słowa osoby zgłaszającej się po pomoc psychologiczną.

 

Czy terapia online jest skuteczna?

Sesje w terapii online różnią się od tych klasycznych wyłącznie tym, że prowadzone są przez Internet. Trwają zazwyczaj około godziny i odbywają się w zależności od potrzeb 1 lub 2 razy w tygodniu. Terapia online, tak samo jak ta w klasycznej formie, jest jedną z najbardziej skutecznych form pomocy psychologicznej. Jest niezwykle pomocna w przypadku kryzysów, problemów, nieradzenia sobie ze stresem, uwolnienia od wszelkich traum, a także chęci poznania i zrozumienia siebie oraz poprawy relacji z innymi ludźmi.

 

Terapia online „U terapeutów”

Nasz gabinet wykorzystuje aktualny rozwój technologii i możliwości, poszerzając ofertę o terapię online, która jest świetną opcją dla pacjentów, którzy z jakichś powodów nie mają możliwości pojawienia się w gabinecie, mieszkają w innych miastach lub nie dysponują czasem na regularne wizyty. Terapia online to spora oszczędność czasu, wygoda oraz nieporównywalne poczucie bezpieczeństwa – z terapeutą rozmawiamy z własnego domu, dzięki czemu możemy poczuć się swobodnie i komfortowo.