Terapia par

Bycie razem w stałym związku związane jest nieodłącznie z przeżywaniem trudności i kryzysów. Wraz z upływem czasu zmieniamy się my, a więc się także nasze oczekiwania i sposób spostrzegania partnera czy partnerki. Gorsze chwile są potrzebne, by nasze bliskie relacje mogły się rozwinąć i dojrzeć, niekiedy jednak poziom napięcia, konflikty lub wzajemne oddalenie stają się zbyt trudne, by móc funkcjonować dalej.

Zapraszamy, jeśli:

  • cierpicie powodu ciągłych konfliktów, trudno Wam rozmawiać ze sobą,
  • macie poczucie, że oddaliliście się od siebie, chcecie popracować nad poczuciem wzajemnej bliskości,
  • Wasze wzajemne oczekiwania stały się niemożliwe od pogodzenia,
  • od dłuższego czasu czujecie, że macie problem we wspólnym spędzaniu czasu, podejmowaniu decyzji, pożyciu seksualnym,
  • borykacie się ze zmianą, nową, czasem trudną sytuacją w Waszym związku (taką jak na przykład: pojawienie się dziecka, śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, przeprowadzka, zdrada).

Rozpoczęcie terapii poprzedza etap trzech konsultacji, podczas których zastanawiamy się wspólnie z parą nad zdefiniowaniem problemu oraz celu pracy. Od początku do pracy zapraszamy oboje partnerów. 

Pracujemy zarówno z parami obu- jak i jednopłciowymi. Nie prowadzimy terapii par, które podjęły już decyzję o rozstaniu lub rozwodzie. Klienci tacy mogą skorzystać jednak ze spotkań, które pomogą im przejść przez etap rozstania.

Psychoterapię par prowadzimy pojedynczo lub we dwoje terapeutów. Czas spotkania to 90 minut, częstotliwość sesji ustalana jest podczas procesu konsultacji.

Czym

się zajmujemy?

Konsultacja psychologiczna


Psychoterapia dla dorosłych


Terapia
rodzinna


Praca terapeutyczna z diadą matka-dziecko (0-3 r. ż.)